PROVOCARE

JO

Joanna Czarnecka

Serce Provocare, terapeuta, coach, trener, superwizor, konsultant biznesu

535 00 68 46 | joanna.czarnecka@provocare.pl

Współtwórca Provocare - Instytutu Komunikacji Prowokatywnej, w którym zajmuje się rozwojem i propagowaniem Metod Prowokatywnych i Improwizacyjnych w pracy coachingowej, trenerskiej, handlowej oraz menedżerskiej. Prowadzi treningi dla trenerów oraz warsztaty dla coachów z zaawansowanych technik pracy z klientem. Działa w Partnerstwie z Instytutem Psychologii Eklektycznej IEP w Holandii oraz Instytutem Terapii Prowokatywnej w Monachium. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć, szkoleń oraz wdrożeń związanych z budowaniem stanu samoświadomości oraz tożsamości osób i zespołów w biznesie. Autorka wielu nowatorskich rozwiązań projektowych dotyczących zmiany kultury organizacyjnej w złożonych strukturach organizacyjnych. Opracowuje i realizuje autorskie projekty rozwoju kompetencji i umiejętności kadry zarządczej, handlowej, medycznej, terapeutycznej, psychologicznej i pedagogicznej. Projektuje gry i symulacje szkoleniowe. Drugą specjalizacją jej jest praca na przekonaniach, postawach, motywatorach i wartościach osób i zespołów, a także praca nad rozwojem kreatywnego myślenia u Ludzi. Posiada 8 letnie doświadczenie w pracy terapeutyczej (jako terapeuta par i małżeństw, terapeuta rodzin, oligofrenoterapeuta, arteterapeuta, socjoterapeuta oraz w terapii wyjścia). Tworzyła i prowadziła ośrodki terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz osób i rodzin w kryzysie (w tym zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wspiera coachingowo i trenersko kadrę medyczną i opiekuńczo - leczniczą w rozwoju kompetencji miękkich oraz terapeutyczno - pomocowych (z zakresu m.in. nowych metod pracy z pacjentem, prowadzenia wywiadu motywacyjnego - medycznego, pracy z emocjami, komunikacji nastawionej na porozumienie, itp.). Wspiera organizacje, kadrę medyczną i pacjentów terminalnych, onkologicznych, neurologicznych. Od niedawna uczy się prowadzić małe wydawnictwo :)

Nasz Zespół

Oskar Hamerski

Techniki improwizacji

Aktor teatralny, improwizator, wykładowca. trener kompetencji improwizatorskich, teatralnych i pantomimicznych. Absolwent krakowskiej PWST (1999). Od latach 1999–2003 aktor Teatru Nowego w Łodzi. 2005 roku w zespole Teatru Narodowego w Warszawie. Współpracował ze Starym Teatrem w Krakowie, Düsseldorfer Schauspielhaus oraz z teatrami warszawskimi: Wytwórnia, Laboratorium Dramatu, IMKA, Centrala. Laureat nagrody prezydenta Łodzi (2001) i nagrody za rolę Konrada w Wyzwoleniu Wyspiańskiego w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Starym Teatrze w Krakowie na 30. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych (2005). Tłumaczył i był redaktorem merytorycznym „IMPROWIZACJA TEATRALNA WEDŁUG KEITHA JOHNSTONE'A.

Piotr Barański

Trener, coach, tłumacz

Autor hasła "Śmiej się zmieniać". Z Provocare współpracuje jako tłumacz warsztatów. Jako senior copywriter od 14 lat tworzy pomysły reklam (telewizyjnych, prasowych, radiowych, internetowych, niestandardowych) i opracowuje ich teksty (pisze scenariusze, dialogi, hasła, slogany, opisy). Od 7 lat pracuje jako coach i trener. Aktor teatru improwizowanego „Bez Klepki” i propagator improwizacji w codziennym życiu. W coachingu wspiera i towarzyszy innym we wzrastaniu, rozwoju osobistym i osiąganiu celów, wykorzystując zarówno klasyczny jak i prowokatywny coaching oraz używając metafor, bajek, historii i symboli. Jako trener uczy komunikacji z samym sobą i z innymi, kreatywności, pracy z celem, zespołowej integracji oraz improwizacji. Pomysłodawca treningów “Kreatywnie - prowokatywnie” oraz “Od improwizacji do integracji”.

Dominika Stróżyńska

Coach, trener, Gallup® Certified Strengths Coach, tłumacz

W swojej pracy łączy ponad 10 letnie doświadczenie menedżerskie z korporacji, w szczególności zarządzanie zmianą, pracę z mocnymi stronami w oparciu o metodologię Gallup’a, oraz inne narzędzia rozwoju osobistego takie jak mindfulness, NVC, coaching prowokatywny. 
Swoimi działaniami pomaga organizacjom wydobyć i wykorzystać najmocniejsze strony liderów, zespołów i pracowników. Wspiera Klientów we wzmacnianiu zaangażowania ludzi i rozwoju biznesu. Wierzy a nawet wie :), że naturalne ludzkie talenty to potencjał, którego wykorzystanie przynosi organizacjom wymierne korzyści biznesowe.

Śpiewa, tańczy, gra w zespołowe gry sportowe. 
Jest głosem angielskim i francuskim naszych działań :) 

Piotr Mosak

Psycholog, psychoterapeuta, superwizor

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Psychologii. Psycholog, psychoterapeuta, trener psychologii biznesu, coach i mentor, dziennikarz, członek Rady Nadzorczej, wykładowca. Uczestnik wielu kursów i szkoleń w tym Polskiego Instytutu NLP na poziomie Mistrza. Propagator psychologii transpersonalnej i prowokatywnej oraz coachingu według Noble Manhattan Coaching i coachingu prowokatywnego. Uczeń samego Franka Farrellego, Gerarda O’Donovana, Nicka Kempa, Jaapa Hollandera i Noni Höfner. Członek AFPT – Association for Provocative Therapy. Wykładowca wielu uczelni, w tym Uniwersytetu Warszawskiego i Podyplomowych Studiów Coachingu Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Szkoli, prowadzi, doradza, występuje, pisze w bardzo szerokim tych słów rozumieniu. Ekspert międzynarodowego programu „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich Renault”. Współautor książki „Outsourcing w praktyce”. Ekspert w prasie, radiu i telewizji komentujący bieżące wydarzenia społeczne. Jednocześnie edukator seksualny II stopnia, Członek Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego i członek komisji konkursowej corocznego konkursu Cosmopolitan „Cosmo – mocne strony kobiety”. Ma ogromne doświadczenie w pracy z różnymi grupami zawodowymi i z różnymi branżami. Występuje przed kilkudziesięcioosobowym audytorium, a także szkoli małe, nawet trzyosobowe grupy. Pracuje z młodzieżą ze środowisk patologicznych i przygotowuje osobistości z pierwszych stron gazet do wystąpień publicznych. Doradza i pomaga w naborze na wysokie stanowiska menedżerskie. Opiniuje, bada i wspiera działania kancelarii prawnych w głośnych i trudnych procesach. Znakiem rozpoznawczym jest szczery uśmiech i poczucie humoru, którym zaraża. Jego życzliwość i pogoda ducha udzielają się wszystkim w koło. Zaskakuje uczestników szkoleń umiejętnością eklektycznego wykorzystania wiedzy z każdej dziedziny. Uczy języka metafor i profesjonalnej komunikacji połączonej z mistrzowską asertywnością. Jego obycie z przeróżnymi sytuacjami i zakresami gwarantuje, że przekazywana wiedza będzie pełna i aktualna oraz adekwatna do potrzeb. Od ponad dwudziestu pięciu lat w szczęśliwym związku, którego owocami jest trójka dzieci.

Marcin Skorodzień

Trener, coach, konsultant, trener-superwizor, tancerz

Certyfikowany trener i coach, mentor i superwizor trenerów. Ekspert w takich dziedzinach jak sprzedaż, zarządzanie zmianą, zarządzanie zespołem, asertywność, efektywna komunikacja, prezentacje i wystąpienia publiczne, stres i techniki relaksacyjne. Jego ulubione warsztaty, to te rozwijające kompetencje społeczne (nie lubi określenia „kompetencje miękkie”).
Duże doświadczenie zdobył jako kierownik projektu szkoleniowego, w który zaangażowanych było 50 trenerów sprzedaży, a w warsztatach brało udział 8500 uczestników. Aktualnie zatrudniony w jednej z największych firm w kraju, gdzie odpowiada za rozwój kompetencji dyrektorów, menedżerów i pracowników sprzedaży w kanale B2B. Współpracuje z firmami szkoleniowymi, gdzie projektuje procesy rozwojowe skierowane do rożnych grup zawodowych oraz prowadzi warsztaty.
Wspieranie ludzi w dążeniu do celu oraz dzielenie się swoim doświadczeniem i wiedzą uważa za ważny element swojego zawodowego życia.
Docenia i szanuje cele biznesowe przyświecające każdemu projektowi. Zawsze zwraca uwagę na synergię celu z człowiekiem, który ma go zrealizować.
Prowokatywność poznawał wpierw z poziomu „wątpiącego”, z mocno uruchomionym syndromem „szkiełko i oko”, aż do aktywnego i profesjonalnego rozwoju w nurcie. Skutecznie łączy „klasyczne” metody pracy trenerskiej i coachingowej z prowokatywnymi interwencjami. Elastycznie przechodzi pomiędzy absurdem, humorem i działaniami osadzonymi na konkrecie i rzeczywistych kontekstach organizacji.

Uważny obserwator, zawodowy tancerz.

Paulina Maciejewska

Tłumaczenia, dobry duch Instytutu

Od 10 lat z przerwami zajmuje się społecznym aktywizmem, organizacją, koordynacją i obsługą wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i edukacyjno-rozwojowych. Pasjonuje ją zgłębianie możliwości i poszerzanie granic ludzkiego, a przede wszystkim własnego umysłu. W terapii interesują ją głównie metody, które żądania świadomości traktują po macoszemu, często w niekonwencjonalny sposób, pozwalają zupełnie nieświadomemu zachodzących procesów człowiekowi dotrzeć do tego, co skrywa sam przed sobą. Nie poprzestaje na teoretyzowaniu - śpiewa, maluje, angażuje się w prace manualne, trenuje sztuki walki i - testując na sobie - poznaje metody terapeutycznej pracy z ciałem. Z niegasnącej potrzeby szukania nowych smaków życia, robi tak wiele różnych, co raz to nowych rzeczy, że trudno za nią nadążyć i ciężko powiedzieć, jaki sport, język obcy lub hobby zajmuje ją dziś, a jeszcze trudniej odgadnąć, czym zafascynuje się jutro. W Provocare odpowiedzialna za męczenie Zespołu w sprawach związanych z redagowaniem tekstów oraz ich korektą, tłumaczenia z języka angielskiego i wsparcie przy logistycznej i finalnej części organizowania wydarzeń - jak sama o sobie mówi „robię naprawdę niemal wszystko, poza prowadzeniem warsztatów”.

Współpracujemy

dr Noni Höfner
dr Noni Höfner
Jaap Hollander
dr Jaap Hollander
Jeroen Stek
Jeroen Stek
Dr Charlotte Cordes
Nick Kemp
Norbert Grzybek
Joanna Andryszczak - Lewandowska

Odbierz ProvoTime

PROVOCARE

Provocare - instytut komunikacji prowokatywnej

ul. Esej 21/22,
01-923 Warszawa
NIP 8842467027

NR konta
81 1090 2369 0000 0001 0310 4811