PROVOCARE

JO

Joanna Czarnecka
Serce Provocare, coach, trener
535 00 68 46 | JoAnna@provocare.pl
z pierwszego wykształcenia jestem terapeutką i pedagogiem. Posiadam ponad dwunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych i zespołowych, wspierających rozwój kompetencji i umiejętności pedagogicznych, coachingowych, terapeutycznych, trenerskich, menedżerskich, przywódczych i handlowych. Tworzę i prowadzę warsztaty oraz wdrożenia związane z budowaniem stanu samoświadomości oraz tożsamości osób i zespołów w biznesie i handlu oraz w środowiskach oświatowych, pomocowych i NGO. Jestem autorką wielu nowatorskich rozwiązań projektowych dotyczących zmiany kultury organizacyjnej i systemów kompetencyjnych w złożonych strukturach organizacyjnych. Efektywnie tworzę w ludziach i pomiędzy nimi poczucie mocy i samostanowienia, chęci porozumienia i współpracy. Piszę tekstów metaforyczne, terapeutyczne, a czasami inne… Tak w pracy coachingowej jak i trenerskiej czy konsultingowej łączę różne nurty dorzucając do nich Prowokatywność, lub pracując nią całościowo.

Współpracujemy

dr Noni Höfner
dr Noni Höfner
Norbert Grzybek
Jaap Hollander
Jaap Hollander
Jeroen Stek
Jeroen Stek
Oskar Hamerski

Wspierają nas

Oskar Hamerski

Techniki improwizacji

Aktor teatralny, improwizator, wykładowca. trener kompetencji improwizatorskich, teatralnych i pantomimicznych. Absolwent krakowskiej PWST (1999). Od latach 1999–2003 aktor Teatru Nowego w Łodzi. 2005 roku w zespole Teatru Narodowego w Warszawie. Współpracował ze Starym Teatrem w Krakowie, Düsseldorfer Schauspielhaus oraz z teatrami warszawskimi: Wytwórnia, Laboratorium Dramatu, IMKA, Centrala. Laureat nagrody prezydenta Łodzi (2001) i nagrody za rolę Konrada w Wyzwoleniu Wyspiańskiego w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Starym Teatrze w Krakowie na 30. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych (2005). Tłumaczył i był redaktorem merytorycznym „IMPROWIZACJA TEATRALNA WEDŁUG KEITHA JOHNSTONE'A.

Paulina Maciejewska

Tłumaczenia, organizacja warsztatów

Od 10 lat z przerwami zajmuje się społecznym aktywizmem, organizacją, koordynacją i obsługą wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i edukacyjno-rozwojowych. Pasjonuje ją zgłębianie możliwości i poszerzanie granic ludzkiego, a przede wszystkim własnego umysłu. W terapii interesują ją głównie metody, które żądania świadomości traktują po macoszemu, często w niekonwencjonalny sposób, pozwalają zupełnie nieświadomemu zachodzących procesów człowiekowi dotrzeć do tego, co skrywa sam przed sobą. Nie poprzestaje na teoretyzowaniu - śpiewa, maluje, angażuje się w prace manualne, trenuje sztuki walki i - testując na sobie - poznaje metody terapeutycznej pracy z ciałem. Z niegasnącej potrzeby szukania nowych smaków życia, robi tak wiele różnych, co raz to nowych rzeczy, że trudno za nią nadążyć i ciężko powiedzieć, jaki sport, język obcy lub hobby zajmuje ją dziś, a jeszcze trudniej odgadnąć, czym zafascynuje się jutro. W Provocare odpowiedzialna za męczenie Zespołu w sprawach związanych z redagowaniem tekstów oraz ich korektą, tłumaczenia z języka angielskiego i wsparcie przy logistycznej i finalnej części organizowania wydarzeń - jak sama o sobie mówi „robię naprawdę niemal wszystko, poza prowadzeniem warsztatów”.

Piotr Barański

Tłumaczenie warsztatów

Autor hasła "Śmiej się zmieniać". Z Provocare współpracuje jako tłumacz warsztatów. Jako senior copywriter od 14 lat tworzy pomysły reklam (telewizyjnych, prasowych, radiowych, internetowych, niestandardowych) i opracowuje ich teksty (pisze scenariusze, dialogi, hasła, slogany, opisy). Od 7 lat pracuje jako coach i trener. Aktor teatru improwizowanego „Bez Klepki” i propagator improwizacji w codziennym życiu. W coachingu wspiera i towarzyszy innym we wzrastaniu, rozwoju osobistym i osiąganiu celów, wykorzystując zarówno klasyczny jak i prowokatywny coaching oraz używając metafor, bajek, historii i symboli. Jako trener uczy komunikacji z samym sobą i z innymi, kreatywności, pracy z celem, zespołowej integracji oraz improwizacji. Pomysłodawca treningów “Kreatywnie - prowokatywnie” oraz “Od improwizacji do integracji”.

Provocare to...

słowo pochodzące z łaciny. W tłumaczeniu oznacza „prowokować”, „wzbudzić”. W tłumaczeniu z angielskiego człony wyrazu Provo – działać, wzbudzać, aktywować, CARE – oznacza troskę, opiekę, ostrożność, dbałość lub troskliwość.

W naszym rozumieniu misją Provocare jest wzbudzanie w ludziach chęci do życia w zgodzie ze sobą i toczeniem, do pozytywnej zmiany przy życzliwym wsparciu.

Provo care –z esperanto „dowód opieki”
Provo care - z hiszpańskiego „troska + sprowokować”
Pro – z łaciny cudzysłów, wyróżnienie, pogrubienie lub kolor
Vocare – z włoskiego oznacza „wynik”
Vocare – z rumuńskiego „wyzwania”
Care – z włoskiego „opieka”

PROVOCARE

Provocare
Joanna Czarnecka

535 00 68 46
joanna@provocare.pl

ul. Esej 21/22,
01-923 Warszawa
NIP 8842467027

NR konta
81 1090 2369 0000 0001 0310 4811