UCZESTNICY OTRZYMUJĄ DYPLOM UKOŃCZENIA WARSZTATU ZGODNY Z ZAWODOWYM DOŚWIADCZENIEM
TERAPIA PROWOKATYWNA - PODSTAWY
COACHING PROWOKATYWNY - PODSTAWY
PODEJŚCIE PROWOKATYWNE - PODSTAWY
Możesz traktować warsztat jako odrębną całość poszerzającą spojrzenie na relację z drugim człowiekiem. Możesz potraktować go jako punkt wyjścia w kierunku rozwoju i pogłębianiaumiejętności prowokatywnych.
Warsztat wchodzi w skład Certyfikacji z zakresu Terapii / Coachingu Prowokatywnego. Możesz traktować go również jako… (w miejsce kropek wstaw to jak chcesz traktować ;) )
Prowokatywność czy inaczej Terapia Prowokatywna, powstała jako nurt w psychoterapii klinicznej, w oparciu o wieloletnią pracę z pacjentami psychiatrycznymi. Jej twórcą jest Frank Farrelly.
Podstawy metody leżą w Terapii Skoncentrowanej na Kliencie Carla Rogersa (wieloletni współpracownik i superwizor Franka Farrellego). Jedną z charakterystycznych jego cech jest „przełamywanie” stereotypowego sposobu myślenia i wzorców postępowania pacjenta / klienta przez „życzliwe wyolbrzymienie obrazu świata pacjenta”. Celem takiego podejścia jest zmiana perspektywy u pacjenta/klienta, a w rezultacie prowadzenie do zmiany zachowania.
W podejściu prowokatywnym terapeuta/coach odgrywa rolę „adwokata” ograniczających przekonań i postaw, pozornie popierając negatywną, przedstawianą przez klienta historię w celu zbudowania w nim motywacji do ruchu/zmiany lub akceptacji. Tym samym wyzwalając w nim poczucie sprawstwa, wpływu i możliwości.
Prowokatywności można przyglądać się z wielu perspektyw, między innymi, jako: